Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše skupina se věnuje především práci s mládeží, pořádáme akce pro děti a vedeme na ZŠ Mrákov kroužek Mladý zdravotník pro děti od 2. třídy. V současnosti má náš kroužek celkem 20 žáků.Děti se zábavnou formou učí :

- poznávat své tělo a jeho fungování,

- základy poskytování první pomoci,

- prakticky si osvojují základy obvazové techniky a resuscitace na modelu

 
Rádi mezi sebou přivítáme i další děti, členy ČČK se můžou stát od 6 let. Napište si o přihlášku, členský příspěvek je na rok 20,- Kč. Členství v ČČK není však pro účast v kroužku Mladý zdravotník podmínkou !

Naším účelem není jen zaplnit prázdné odpoledne, ale hlavně předat co nejvíce zkušeností v poskytování první pomoci, odbourání bariéry mezi zdravím a nemocí a naučit děti správně reagovat na náhlé situace při poranění nebo zhoršení zdravotního stavu nejen dětí, ale i dospělých.

 Na stránkách www.zachrannykruh.cz si můžete prohlédnout a vyzkoušet nové interaktivní DVD v první pomoci.

POZN. v textu dětí jsou upravovány pouze pravopisné chyby.

Danča Haladová:

 

Příběh na téma trávicí ústrojí.

Jsem krásná, červená, kulatá ředkvička. Rostu si krásně ve skleníku, kam se o mě chodí starat Danielka. Jednou mě ale utrhla!

Měla na mě strašnou chuť a začala mě kousat zubama. Pak mě spolkla!

Jela jsem jícnem rovnou do žaludku. Bylo to, jako když se s vámi utrhne výtah.

V žaludku jsem potkala kamaráda pórka, květáka, celera a rajče, které Danielka snědla přede mnou.Leptaly nás tam kyselé žaludeční šťávy.

Potom jsme jeli tenkým střevem jako tobogánem.Odevzdali jsme tu Danielce vitamíny a živiny. Nakonec jsme se dostali do tlustého střeva. Tam z nás vysáli všechnu vodu.

Už jsme nebyli krásná barevná zelenina, ale hnědá mazanina!!!

Doufám, že je každému jasné,  v co jsem se proměnila...

 

Zuzka Pinkrová

Jak hrášek putoval trávicím traktem.

Jedna holčička papala zeleninu a zeptala se maminky, kam vlastně to jídlo z té pusinky pokračuje dál?

Maminku napadlo, že jí poví o tom hrášku, který právě snědla.

Ten zelený kulatý hrášek rozkoušeš v pusince a pomocí slin se hrášek rozmělní. Pak se přesune do hltanu, jícnu, zaplave si v žaludku, poté projede tenkým střevem, tlustým střevem a nakonec ho vykakáš.

Tělo si vezme důležité látky a živiny z toho hrášku a to, co tělo nepotřebuje, vyjde ven.

 

Patrik Zmij

Bylo jednou jedno tělo a to mělo mozek. Ten mozek musel řídit celé tělo. Jednoho dne byl mozek unavený a tak si chtěl zdřímnout. Ale nemohl, musel počkat na noc. Když byl unavený, bylo i tělo unavené a muselo pomaleji pracovat. Už byl večer a mozek se těšil, až se vyspí. Už to přišlo a mozek šel spát. Ráno se mozek probudil a řídil tělo s celou radostí.

 

Klárka Jiřincová

Co je to zdravověda?

Je to nauka o těle, orgánu, krvi a všem, co souvisí se zdravím člověka. Učí nás, jak se má člověk chovat, aby si uchoval svoje zdraví a pečoval o sebe. 

 

Tereza Kouklová

Jak šel kyslík na rande.

Jak tak kyslík putoval po světě, zastesklo se mu po jeho staré babičce, co asi chudák dělá?povzdechl si. A tak si řekl, že ji půjde navštívit do městečka Průdušnice. Jak tak šel ústní dutinou, potkal krásnou slečnu Kyslíkovou. Napřed se nezmohl ani na jedno slovo, ale pak se jí zeptal, jestli by nešla na rande. Protože krásná slečna Kyslíková řekla, že ano, vydali se na cestu do špičkové restaurace V levé plíci. Protože cesta byla dlouhá, tak se alespoň trochu poznali. Nezapoměli ani na babičku a navštívili ji. Protože se měli hodně rádi, rozhodli se, že se vezmou a založí spolu rodinu.